S6 smart watch with location trackter for kids
S6 smart watch with location trackter for kids
S6 smart watch with location trackter for kids
S6 smart watch with location trackter for kids
S6 smart watch with location trackter for kids

Паметен часовник S6 со трагач за локација за деца

Овој часовник има три технологија за репозиционирање, GPS+базна станица+индукција на гравитација, дури и ако сигналот не е добар, сè уште може да биде точна позиција. Динамична траекторија на движење. Начинот на дејствување е јасен на прв поглед.

Дета Product за производот

Повратни информации сега

Водоотпорна класа дневен водоотпорен
капацитет на батеријата 480 mah полимерна батерија
време на чекање 120 часови
Должина на ременот 185ММ
Ширина на нараквица 20ММ
Function СОС еден клуч за помош (по инсталирањето на картичката, притиснете го копчето два пати за да го извлечете
телефонот на таткото
и мајка), примајте и воспоставете повик, сликај, додадете го телефонскиот именик, музичка игра,
снимање,
Големина на часовникот 46.5 x 39.5 x 14.3 мм / 1.83 x 1.56 x 0.56 инчи
Часовникот има функција за следење на циклусот на ЕКГ допир + копче
Систем за работа АНДРОИД, IOS
Карактеристика Репродукција на MP3, Екран на допир
RAM/ROM 32М/32 М

1.Позиционирање LBS.
2.Мобилен клиент или компјутерска GPRS сервисна платформа, режим на двојна контрола, ГПРС позиционирање во реално време, следење, следење, телефонски именик, домофон, отпечаток, часовник со аларм.
3.Безбедносна зона, СОС аларм за итни случаи, аларм со мала моќност, Временска прогноза, далечинско исклучување, осветлување, игри, камери, албуми.
4.Фенерче, тема, стоперка, dial-up тастатура.

Компанија за развој на интелигентни технологии на линија., ООД. На претходникот Шенжен професионалец посветен на интелигентен развој на терминал на абење, производство, продажба во интеграција на високотехнолошки претпријатија. Има долгогодишно искуство во истражување и развој и производство, компанијата што се придржува до "квалитет како ова, клиентот е врховен" целта, фокус на истражување и развој на мобилни комуникации, производи за позиционирање на мобилни телефони, вклучително и мобилен телефон за гледање, Bluetooth, блутут нараквица и други рачни часовници интелигентни терминални производи.

Главно сме ангажирани во истражување и развој и иновации, и имаат број на независни патенти за пронајдоци!

Постојат строги процедури за контрола на квалитетот за да се осигури дека секој производ е ригорозно тестиран! Со секој чекор на професионалната фабрика за управување со ERP, ние го користиме најискрениот концепт на услуги, соработуваат со секој клиент и искрено соработуваат за решавање на разни проблеми за вас.

П. Дали овој часовник е водоотпорен?? Може ли да го потопам во вода?
A. Овој часовник има IPX5 водоотпорен рејтинг, што може да издржи вода што доаѓа од млаз, но не можете да го потопите во вода.

П. Каков тип на SIM картичка е погоден за овој часовник?
A. Часовникот поддржува само SIM-картичка со 2G GSM комуникациски стандард. За да остварите телефонски повик, услугата за гласовен повик на SIM картичката мора да биде овозможена. Ве молиме контактирајте со локалниот оператор за комуникација за детали.

П. Дали можам да го користам часовникот без SIM картичка?
A. Ако часовникот нема SIM-картичка, функциите поврзани со комуникацијата ќе бидат оневозможени, како повик и СМС.

Митралези:

Испратете ја вашата порака до нас:

Прашање Сега
НА
ЛИНИЈА
Прашање Сега